Единствената най-добра стратегия за лозарството

Влагата на отреза пак е добър знак. Конците се премахват след няколко седмици, когато се уверим, че е станало прихващането.

След покарването на пъпките в почвата се увеличава опасността от оронването им, а евентуалните валежи през този период предизвикват масовото им загниване. Тези повреди засягат предимно главните пъпки, които се развиват по-рано и са най-родовити.

Преди присаждането трябва да полеем лозата, за да осигурим влага в растението.

След края на бурната ферментация, виното се отделя от джибрите. Джибрите са твърдата съставка на гроздовите зърна, ципите, а в някои случаи и неотделените чепки. Наричат се още пращина или комини. Те се отделят, понеже отнемат от аромата и свежестта на виното и му придават тръпчив вкус. Любителите винари, трябва да внимават в плуващите джибри да не проникне кислород от въздуха, който ще увеличи количеството оцетно-кисели бактерии и крайният продукт ще е оцет.

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

Своята технология за пръскане на лозя за последните сезони, която е много успешна, сподели с нас един млад, но много опитен лозя читател.

Сред значимите фактори за присаждането са и метеорологичните условия в деня на работа. Добре е да се работи във влажно и относително хладно време, за да може калемите да не засъхват на подложката.

При отглеждането върху богати, дълбоки хумусни почви торенето влияе слабо върху развитието и добива на лозата, но най-често тя се отглежда на по-бедни почви в дворовете или около вилите, където торенето има решаващо значение за получаването на повече и по-качествено грозде.

При продължително засушаване, когато няма плевели, обработките се преустановяват. За този вид обработки се използват култиватори с двустранни стреловидни лемежи (фиг.

Време за него е, когато дойде стадия на узряване на гроздето.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние с подходящи тревни смеси, тогава борбата с плевелите се извършва с косене.

А когато теренът е наклонен, редно е да се предпочитат машини с плоскорезни работни органи.

тогава го наричаме присаждане на място. А когато облагородяваме резник, който все още не е пуснал корени, то тогава операцията се нарича присаждане на маса.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Единствената най-добра стратегия за лозарството”

Leave a Reply

Gravatar